↑↑↑ - czytaj więcej..

BRZESZCZE: Barbórka 2013

2013-12-06 16:52:19, komentarzy: 1

4 grudnia jak co roku w Brzeszczach odbyło się Święto Górników tak zwana "Barbórka", która jak co roku swój początek ma na Cechowni KWK Brzeszcze, gdzie miała miejsce akademia przygotowana przez najmłodszych.




Przy okazji odbył się wernisaż i uroczyste wręczenie nagród za Konkurs Fotograficzny '' Kopalnia Brzeszcze w pejzażu Gminy Brzeszcze  z okazji 110-lecia istnienia KWK Brzeszcze '' którego laureatami zostali: Jerzy Zajda - GRAND PRIX , Kat dorośli.  I miejsce Mateusz Stopa, II miejsce Grażyna Lachendro, III miejsce Alina Wandzel . Kat dzieci i młodzież- I miejsce Kacper Wójcik , II miejsce Kinga Batorowicz Iwona Szałaśny i Sabina Gandor, II miejsce Kacper Kulka , III miejsce Wiktoria Seratowicz wyróżnienia otrzymali Aleksandra Łęczycka Wiktoria Radzichowska Kamil Wawak Natalia Wolny Konrad Turek Rafał Piotrowski Aleksandra Łukowicz Szymon Wolant Jakub Śliwka Dominika Lekki Weronika Czubaty Aleksandra Dudek Katarzyna Czubaty Wiktoria Kalisz .




Po uroczystym wręczeniu wszyscy przemaszerowali z akompaniamentem Orkiestry Dętej KWK Brzeszcze na uroczystą Msze świętą, która miała miejsce w Kościele św. Urbana w Brzeszczach. Po mszy barbórkowy orszak udał się na hale sportową gdzie odbyły się dalsze uroczystości wraz z przywitaniem zaproszonych gości przybyłych na uroczystości Barbórkowe.


Fot: Mateusz Stopa

« powrót

Dodaj komentarz

  • WWWWWWWWW 22:51, 7 grudnia 2013

    uroczystości odbyły się bez oddziału G-1 I GRP-3 KTÓRE ZOSTAŁY SPRZEDANE Z KOPALNI

    Odpowiedz

27 czerwca - Wielki Koncert Charytatywny / 28 czerwca - Inwazja Kolorów Stadion KS Górnik Brzeszcze

Polub nas na Facebooku !

Wyszukiwarka

Reklama

Reklama

Reklama

Telewizja

...


Reklama

Reklama

Reklama