Małopolskie TOP 10: gdzie warto się wybrać?

Małopolska to region w południowej Polsce, pełen wspaniałych krajobrazów, tętniących życiem miast i bogatego dziedzictwa kulturowego. To idealne miejsce na krótki urlop lub dłuższe wakacje. Dzięki różnorodności atrakcji i zajęć, Małopolska ma coś do zaoferowania każdemu. Oto lista 10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Małopolsce, które zapewnią Ci wspaniałą wycieczkę.

1. Odwiedź Kopalnię Soli w Wieliczce. Ta wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO kopalnia jest jedną z najstarszych i najbardziej rozległych kopalni soli na świecie. Wybierz się na wycieczkę po kopalni i odkryj skomplikowany labirynt tuneli i komór.

2. Spędź dzień w Krakowie. To piękne miasto jest kulturalnym i politycznym centrum Małopolski i ma mnóstwo atrakcji dla odwiedzających. Odwiedź Zamek Królewski na Wawelu, Bazylikę Mariacką i Rynek Główny.

3. Pojedź na narty do Zakopanego. Położone w Tatrach Zakopane to stolica sportów zimowych w Polsce. Miasto jest otoczone przez stoki narciarskie, jest tu wiele wypożyczalni i szkółek narciarskich.

4. Wybierz się na wycieczkę do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. To potężne przypomnienie o okropnościach Holocaustu i ważna część historii Małopolski.

5. Odkryj ruiny zamku w Pieskowej Skale. Zamek ten został zbudowany w XIV wieku i jest obecnie narodowym zabytkiem kultury.

6. Odkryj piękno Beskidów. W tym paśmie górskim znajdują się jedne z najbardziej zachwycających krajobrazów w Małopolsce. Wędruj lub jedź na rowerze przez doliny i lasy i odkryj wiele szlaków.

7. Przejdź się po tarnowskiej starówce. To historyczne miasto jest pełne pięknej architektury i brukowanych uliczek. Odwiedź ratusz i katedrę św. Piotra i Pawła.

8. Odwiedź Tatrzański Park Narodowy. Ten park jest domem dla jednych z najbardziej oszałamiających górskich krajobrazów w Europie. Wybierz się na wycieczkę lub wjedź kolejką linową na szczyt Giewontu i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki.

9. Odwiedź zoo w Nowym Sączu. To zoo jest domem dla ponad 600 zwierząt z całego świata. Odwiedź akwarium, zoo i wolierę.

10. Skorzystaj z taniego noclegu. Małopolska ma wiele przyjaznych dla budżetu opcji zakwaterowania. Jest też wiele kempingów i hosteli dla osób z ograniczonym budżetem.